48 000 CZK
| 1 920 EUR
Lot 23
BAROKNÍ KOMODA
1. polovina 18. století
Růžové dřevo, mahagon, bronz, leštěná mosaz
77 x 120 x 56 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 000 EUR
| 2 000 EUR
Velmi ceněná švédská barokní komoda s dynamickým zaobleným tvarem (označovaná cizojazyčně jako „bombe commode“) s šachovnicovou intarzií po stranách a na horní desce. Na dvakrát vypouklé boky jsou se zlaceným bronzem, který se nachází i na rokokovém kování a madlech. Tři veliké šuplíky jsou odděleny od sebe mosaznou vkládanou linkou. V dolní části dovršuje celkovou barokní extatičnost ještě zvlněné dřevo. Kompletně restaurováno.