Lot 36
ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
kolem 1830
Mořený javor, hruška, perleť, bílá mosaz, zrcadlo
79 x 50 x 45 cm (v x š x h)
| 1 400 EUR
Raritní a kvalitně zpracovaný šicí stolek z období pozdního německého biedermeieru pochází patrně z Mnichova či Berlína. Je kombinací velmi precizně zpracované intarzie a perleti s florálními motivy a lyrou, leštěné mosazi a kořenice s bohatou kresbou dřeva především na horní desce se skvrnitou strukturou. Pod odklápěcí deskou se nachází zrcadlo a soustava šuplíčků, šicích potřeb a schránek se zachovalými skleněnými lahvičkami. Bohatě geometricky členitá noha s intarzovanými hvězdami je kombinovaná s pláty bílé mosazi. Ve své době patřilo takovéto řemeslné zpracování s kombinací nákladných materiálů k těm nejreprezentativnějším. Kompletně restaurováno.