170 000 CZK
| 6 800 EUR
Lot 197
POCTA ZDEŇKU SKLENÁŘOVI
1994
Olej, plátno
155 x 195 cm (v x š)
Dole uprostřed "Hořánek 94"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
210 000 CZK
| 8 400 EUR
| 8 400 EUR
Charakteristická ukázka vyzrálé polohy tvorby ještě stále nedoceněného českého grafika a výtvarníka Jaroslava Hořánka. Harmonická, kultivovaná a kvalitně komponovaná skladba ztělesňuje umělcovo plně rozvinuté cítění pro členění prostoru a plochy a dokládá autorův celoživotní příklon k expresivnímu tvarosloví a inovativnímu kolorismu. Rozsáhlé dílo údajně obsahuje odkazy na členy SVU Mánes.