28 000 CZK
| 1 120 EUR
Lot 21
BAROKNÍ NÁSTĚNNÉ HODINY - "CAPLOVKY"
1. polovina 18. století
Zlacená tepaná měď, smalt, černěné dřevo
44 x 32 x 10 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
29 000 CZK
| 1 160 EUR
| 1 160 EUR
Bohatě zdobené barokní hodiny z tepaného zlaceného plechu s rozličnými rostlinnými a figurálními motivy, na vršku vyobrazení Krona. Smaltovaný ciferník s římskými a arabskými číslicemi, zlacené ocelové ručičky s rytím, před nimi kyvadlo s podobiznou. Zezadu přichycené na černěném dřevě s pozůstatky malovaných červených ornamentů a hlubokým strojem. Velmi dobrý stav.