15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 161
ŽENA
1948
Olej, karton
8 x 6,8 cm (v x š)
Signováno zezadu "Dominguez Praga. 48."
Vyvolávací cena
Dosažená cena
60 000 CZK
| 2 400 EUR
| 2 400 EUR
Miniaturní surrealistické okénko rámované mosazí nabízí zjednodušený a zcela dekonstruovaný ženský akt v plných černých konturách místy zvýrazněných bělobou v pestrobarevné škále. Miniatura nese rukopisné znaky Domínguezova zobrazení ženského těla v jeho surrealistickém vidění. V roce 1933 se Domínguez zúčastnil surrealistické výstavy v Kodani a je mu připisován objev techniky automatického malířství, kdy umělec maloval přímo z podvědomí, bez myšlenek přebíraných z okolního světa. Tato technika se pro surrealismus stala jednou z esenciálních.