Lot 02
1618
20,5 x 14,5 x 4,5 cm (v x š x h)
| 3 600 EUR
Jako celek velmi dobře zachovalý exemplář v atraktivní vazbě. Předkládaný exemplář je posledním předbělohorským vydáním zpěvníku. Pro minimální náklad jen výjimečně zastoupený na knižním trhu. Četné dřevořezy v textu (iniciály, notace, vignety, skryté monogramy, ornamenty, emblémy, arabesky, rámce stran), většinou dvousloupcový tisk, živá záhlaví stran. Pergamenová vazba z 18. století se zlaceným hřbetním titulem na červeném štítku, ořízka téže barvy. Drobné restaurátorské dobové opravy několika listů, chybí s. 651–656, rejstřík na konci částečně oříznutý, knižní blok čistý, kompaktní. Tit. list,
5 stran nečísl., 1 list nečísl., 704 čísl. stran. 4 díly v 1 svazku s vlastními dřevořezovými titulními listy, stránkováno průběžně. Lit.: Knihopis 12.872. Daňková, Bratrské tisky,
s. 76 (19). Přiloženo: Daňková, M. Bratrské tisky ivančické a kralické. Praha, 1951. Pův. brož. vazba.