18 000 CZK
| 720 EUR
Lot 195
FIGURA V HLAVĚ
2017
Akryl, plátno
80 x 60 cm (v x š)
Signováno vpravo dole "D. Halata 2017"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 720 EUR
| 720 EUR
Jemná a vytříbená práce s linkou Dobroslava Halaty ve spojení s hutnějšími tahy ve středu pomyslné abstrahované hlavy nabízí vyzrálé a prostorově zajímavé dílo. Běloba tvořící pozadí průběžně mění směr i intenzitu. Na ní směřem do středu barvy mění teplotu od modré po rudou a žlutou. Dobroslav Halata studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Zdeňka Sklenáře a profesora Václava Menčíka. Pracuje v oblasti malby, kresby, restaurování a tvorby do architektury.