250 000 CZK
| 9 804 EUR
Lot 51
NÁBŘEŽÍ V PAŘÍŽI
53 x 48 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
450 000 CZK
| 17 647 EUR
| 17 647 EUR
Olej, plátno.
Sign. vpravo dole: orlik, 10. Verso razítko: Quai Voltaire / Sennelier.
Obraz vystihující jako fotografická momentka atmosféru městského nábřeží vznikl pravděpodobně při cestě Emila Orlika do Francie roku 1910. Obrazový výřez s vozkou a částí kočáru s koněm v předním obrazovém plánu vytváří dojem nahodilého dění na ulici. Je předznamenáním Orlikova zájmu o fotografii, s níž intenzivněji začal experimentovat po 1. sv. válce. Emil Orlik byl však především mistrem kresby a světově vynikl jako dokonalý grafik. Svým stylem se zařadil do proudu vídeňské secese a vešel ve známost především jako portrétista. Nejprve studoval na malířské přípravce u H. Knirra v Mnichově a v letech 1893–1894 na mnichovské Akademii. Na popud V. Bodeho se stal v r. 1905 profesorem na pražské UPŠ. Zdokonaloval se ve výtvarných technikách, v Praze se naučil litografii, v Mnichově barevnému dřevorytu, v r. 1898 pastelu, r. 1900 cestoval do Japonska, kde se učil v dílnách dřevorytců a tiskařů tradiční japonské tiskové techniky. Zavítal i do Číny, Egypta, Severní Ameriky, Holandska, Francie nebo Švýcarska. Je považován za kronikáře své doby, protože na svých grafikách zachytil podobu mnoha významných osobností jako A. Einsteina, A. Schnitzlera, E. Janningse, T. Manna aj. Jeho dílo je vyhledáváno sběrateli v Čechách i v zahraničí.
Lot 1 LIBER CHRONICARUM
Vyvolávací cena650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Lot 2 DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM
Vyvolávací cena1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
Lot 3 ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
Lot 4 DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
Lot 5 MADONA S JEŽÍŠKEM
Vyvolávací cena500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ
Vyvolávací cena350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
Lot 8 PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Lot 9 VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM
Vyvolávací cena280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
Lot 10 SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ
Vyvolávací cena200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
Lot 11 NAROZENÍ PANNY MARIE
Vyvolávací cena800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY
Vyvolávací cena100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
Lot 13 STOLNÍ ALTÁNOVÉ HODINY
Vyvolávací cena120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK | 6 667 EUR
Lot 14 MAPA ČECH A MORAVY
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 098 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
Lot 15 VELKÁ MAPA ČECH
Vyvolávací cena48 000 CZK | 1 882 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 745 EUR
Lot 16 EMPÍROVÝ PSACÍ STŮL
Vyvolávací cena290 000 CZK | 11 373 EUR
Lot 17 KLASICISTNÍ LUSTR
Lot 18 ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Lot 19 SOUBOR DVANÁCTI SEVEROEVROPSKÝCH MAHAGONOVÝCH ŽIDLÍ
Vyvolávací cena450 000 CZK | 17 647 EUR
Lot 20 STŮL VE STYLU BIEDERMEIERU
Vyvolávací cena70 000 CZK | 2 745 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
KOMODA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
35 000 CZK | 1 373 EUR
Lot 22 LATERNOVÉ HODINY
Vyvolávací cena400 000 CZK | 15 686 EUR
Dosažená cena
400 000 CZK | 15 686 EUR
Lot 23 PŘEDVÁDĚNÍ ARABSKÉHO KONĚ
Vyvolávací cena1 800 000 CZK | 70 588 EUR
Lot 24 MOTIV Z ALP
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR