38 000 CZK
| 1 490 EUR
Lot 04
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL
Vyvolávací cena
Dosažená cena
10 000 CZK
| 392 EUR
| 392 EUR
Lipsko, Johann Christian Martini, 1724. Dva díly v 1 svazku.
Folio. 34,5 x 22,5 x 5,5 cm.
Moderní umělecká signovaná a datovaná pergamenová vazba.
Objemné kompendium lovu se v prvním dílu věnuje geologickým, geomorfologickým, klimatologickým a meteorologickým poměrům země, studiu hornin a minerálů a hlavně botanickým disciplínám, především pro lesnické účely. Popisuje lesy jako celek, stromy a ostatní rostlinstvo, život zvířat a ptáků. Především se věnuje lesnickým oborům z pohledu hospodáře a lovce, přichází s novými technologickými a ekonomickými poznatky v chovatelství, veterinární medicíně, lesnictví
a příbuzných oborech. Druhý díl je pěstitelským, chovatelským a loveckým kalendářem, přibližuje chod těchto činností
v průběhu roku, návaznosti na roční období, loveckou sezónu. Dále jsou uvedena technickohospodářská nebo veterinární opatření péče o les, zvěř, ptactvo, ryby, apod. Jedna z nejreprezentativnějších barokních knih k tomuto tématu. Vyzdobena desítkami velkoformátových celostránkových a dvoulistových mědirytinových tabulí, textovými dřevořezy a vignetami. Tyto velmi věrně, přesto dekorativně a často až kuriózně text dokreslují. Titulní list tištěn dvoubarevně. Papír místy zahnědlý.
Stav exempláŘe I Jako celek je ve velmi dobrém stavu zachovalosti.