280 000 CZK
| 10 980 EUR
Lot 77
KYTICE
90 x 100 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
600 000 CZK
| 23 529 EUR
| 23 529 EUR
Olej, plátno. Původní Eckova adjustace.
Sign. vlevo dole: O. Blažíček / 1926.
Malíř Oldřich Blažíček nebyl jen krajinář, ale jeho tvorba zahrnovala i další škálu námětů. Jak uvádí v posudku PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová, umělcova vnučka: „Rád a často maloval květiny, jak řezané ve váze, tak později, když onemocněl revmatismem, kvetoucí na zahradě domu, který si v roce 1928 postavil v Dejvicích na Hanspaulce. Půvabná Kytice podzimních květin, umělcovou manželkou připravená a dovedně svázaná z pestrobarevných aster a chryzantém do vázy, je nespornou a velmi krásnou prací malíře prof. Oldřicha Blažíčka z roku 1926. Vyznačuje se efektní kompozicí a líbeznou škálou barev, kombinací červených, oranžových, modrých, bílých a zelených tónů a jejich odstínů. Beze sporu patří mezi vynikající malířova díla a je příkladnou ukázkou jeho malířského mistrovství.“
Obraz bude publikován v monografii chystané na podzim roku 2019.