190 000 CZK
| 6 909 EUR
Lot 71
LESNÍ CESTA
62,5 x 44 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
350 000 CZK
| 12 727 EUR
| 12 727 EUR
Nabízený obraz Lesní cesta je typickou ukázkou Mařákovy tvorby, a to jak námětem lesa, tak zemitými barvami a hrou světel a stínů. Dílo pochází nejspíše "z první poloviny 80. let, kdy se úhel Mařákova záběru stále více zužoval a zaostřoval se na menší a ohraničený prostor..." Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen.
Olej na papíře, lepeno na plátně. Signováno vlevo dole: J. Mařák.