340 000 CZK
| 12 364 EUR
Lot 148
V GETSEMANSKÉ ZAHRADĚ
101 x 216 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
490 000 CZK
| 17 818 EUR
| 17 818 EUR
Nabízené dílo náleží do rané autorovy tvorby - vytvořil jej krátce po studiu u Viléma Nowaka na pražské Akademii. Charakteristické jsou pro toto období výrazné žluté tóny a barevný kontrast. Typický je i úzký horizontální formát, ke kterému se vrací v polovině 50. let v cyklu Měsíce.
Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole: Karel Souček 40.