290 000 CZK
| 10 545 EUR
Lot 143
RUSKÝ KOSTELÍK
54,5 x 64,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
400 000 CZK
| 14 545 EUR
| 14 545 EUR
Dílo nejspíše spadá do doby, kdy Benka podnikl cestu na Zakarpatskou Ukrajinu, odkud si přivezl množství kresebných studií. Obraz v sobě snoubí v autorově tvorbě nepříliš typickou architekturu s již rukopisně vyhraněnými figurami. Olej na plátně, signováno vlevo dole: M.Benka. Vzadu výstavní štítky.