1 400 000 CZK
| 50 909 EUR
Lot 102
POHLED NA MOŘE U PULY
62 x 98,7 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
3 200 000 CZK
| 116 364 EUR
| 116 364 EUR
Doposud neznámé a nepublikované dílo Bohumila Kubišty nejspíše představuje pobřeží v Pule. "Zvolená poimpresionistická metoda (malby), prozrazující umělcův smysl pro živý kolorit, s bravurností postihuje charakter pobřeží, pohyb mořské hladiny i působivost dané chvíle. Zmíněný způsob malby nabízí souvislosti s některými Kubištovými marinami, které vytvořil v době vojenského působení v Pule... Vzhledem k formátu obrazu lze vyslovit domněnku, že mohl být součástí výzdoby kasina v Pule, na níž se Kubišta tehdy podílel. Autorství Bohumila Kubišty je v daném případě nesporné." Citace z posudku PhDr. Mahuleny Nešlehové. Posudek přiložen.
Olej na plátně, signováno vpravo dole: Kubišta B. Rozbor barev - Dorothea Pechová.