90 000 CZK
| 3 273 EUR
Lot 145
NA PASTVĚ
30 x 40 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 4 727 EUR
| 4 727 EUR
Při srovnání s obrazem Hel'pianka zůstává jasný zájem o slovenskou krajinu a venkovský život, změna je ale patrná v rukopise i barevné škále. Malba je rozvolněná, převládají sytě zelené tóny v kontrastu s červenou a oranžovou. Obojí je typické pro Bazovského tvorbu 50. let. Olej na desce, signováno vpravo dole: M.A.B., vzadu tatáž signatura.