1 200 000 CZK
| 43 636 EUR
Lot 34
MADONA S JEŽÍŠKEM A HROZNY
86,5 x 60 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
1 200 000 CZK
| 43 636 EUR
| 43 636 EUR
Obraz byl historičkou umění a specialistkou na rudolfínské malířství, Eliškou Fučíkovou, identifikován jako dílo Daniela Fröschla. Autor působil nejdříve ve službách Medicejů a od roku 1607 na dvoře Rudolfa II. jako správce Kunstkomory, kde měl možnost studovat práce německých malířů počátku 16. století. Nabízený obraz náleží do proudu tzv. "dürerovské renesance".
Kromě vlivu Dürera lze v díle zřetelně rozeznat také inspiraci madonami Lucase Cranacha.
Olej na plátně, rentoilováno.
Posudek - PhDr. Eliška Fučíková CSc.; Rozbor barev - Dorothea Pechová; Restaurátorský průzkum - Martin Martan.