490 000 CZK
| 17 818 EUR
Lot 127
LEŽÍCÍ ŽENA
66 x 75 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 100 000 CZK
| 76 364 EUR
| 76 364 EUR
Obraz je v literatuře veden jako "nezvěstný". Jedná se o jednu z nemnoha autorových maleb z raného období, která vznikla ještě v době Frintových studií na pražské Akademii, kde jeho profesory byli mimo jiné Vratislav Nechleba a Max Švabinský. Obraz nese jasné známky Frintovy záliby v neoklasicismu a jednoduché kresebné linii, která ho provázela v celé jeho pozdější tvorbě, byť zaměřené spíše na typografii a grafiku. Na trhu s uměním je Emanuel Frinta vzácnou a velmi kvalitní komoditou.
Publikováno v katalogu k výstavě ČESKÝ NEOKLASICISMUS DVACÁTÝCH LET /1/ MALBA KRESBA, Galerie hlavního města Prahy a Národní galerie v Praze prosinec 1985-leden 1986, pod číslem 29. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole Frinta 22.