800 000 CZK
| 29 091 EUR
Lot 73
JARO (U POTOKA)
82 x 65,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 200 000 CZK
| 80 000 EUR
| 80 000 EUR
Nabízený obraz je protějškem obrazu Jaro (U plotu). "Jedná se o idylické scény v duchu Goethova románu Utrpení mladého Werthera, které vznikly před rokem 1899. Oba stejně rámované protějšky jsou zachyceny na fotografii z roku 1899, představující Václava Brožíka v jeho pražském ateliéru. Obrazy byly krátce po svém dokončení publikovány, v katalogu poslední Brožíkovy výstavy v roce 2003 v Národní galerii jsou v soupise oba uvedeny jako nezvěstné". Citace z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Posudek přiložen. Publikováno v: Naděžda Blažíčková-Horová: Václav Brožík (1851-1901), Katalog NG v Praze, Praha 2003, kat.č. a obr. 316. Obraz pochází z významné pražské sbírky J. Plexidera (od roku 1903).
Olej na plátně, signováno vlevo dole: V Brožík.