650 000 CZK
| 23 636 EUR
Lot 144
HEL'PIANKA
100 x 55 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 100 000 CZK
| 76 364 EUR
| 76 364 EUR
Významné dílo pochází z doby, kdy se Bazovský po studijních cestách po středním a severním Slovensku v předchozích dvou letech usazuje v Martině. Svou pozornost věnoval oblasti Hel'py a Detvy. Pro obrazy z tohoto období je charakteristický důraz na barevný akcent sytě modré a červené spolu se zemitými tóny a především na kompozici.
Dílo publikováno v: Ján Abelovský, Jozef Ruttkay: Miloš Alexander Bazovský, INTERPOND Bratislava, 1999, str. 24. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole: Bazovský 1931.