120 000 CZK
| 4 364 EUR
Lot 146
CIRKUS
27 x 36 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
180 000 CZK
| 6 545 EUR
| 6 545 EUR
Hložník patří ke druhé vlně slovenských moderních výtvarníků, byl ovlivněn tvorbou umělců Genarace 1909, zejména Cypriánem Majerníkem. Výjevy z cirkusu, klauni, Pieroti a Kolombíny jsou typickými náměty děl ze 40. let. Téma cirkusu si dokonce autor zvolil pro svou závěrečnou práci na pražské Umělockoprůmyslové škole, kde studoval u profesora Františka Kysely a Josefa Nováka. Olej na lepence, neznačeno.