Lot 68
Marguerite Gerard (1761 - 1837) VENUŠE KÁRAJÍCÍ AMORA

46 x 56,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
280 000 CZK
   |   11 200 EUR
Dosažená cena
450 000 CZK
   |   18 000 EUR
Mytologická scéna Venuše karající Amora nese známky dvou rukopisů. Pohledově pravá část se třemi gráciemi a architekturou je prací podepsané autorky. Pohledově levá polovina s ústřední skupinou Venuše a Amora je pravděpodobně dílem Fragonardovým. Olej na dřevě, parketováno. Signováno vpravo dole.