Lot 88
KOČÁROVÉ HODINY

Vyvolávací cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Dosažená cena
260 000 CZK
   |   10 400 EUR
Pouzdro stříbrné, s bohatě cizelovanými ornamenty a výjevem z řecké mytologie. Smaltovaný číselník, s římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty. Železné, vyřezávané a modřené ručky. Ve středu malý číselník pro nastavení buzení. Mosazný stroj, ornamenty zdobené a v ohni zlacené plotny, bohatě prořezávaný můstek, stříbrný ciferník s řezanou ručkou pro seřízení přesnosti chodu. Vřetenový krok, šnekový vyrovnávač tahu pro chod. Omezovač natažení pera. Hodinové a čtvrťové bití na vyvolání, budík. Signované na stroji FR. DE ROCHES ET FILS.