Lot 232
František Ronovský (1929 - 2006) MLÁDEŽ NA SCHODECH

2003
olej, enkaustika, sololit
65 x 75 cm (v x š)
sign. vpravo dole: 03 Fr. Ronovský

Vyvolávací cena
42 000 CZK
   |   1 750 EUR

František Ronovský proslul především jako Figuralista. Byl známý svými experimenty s enkaustikou a plátna téměř nevyužíval - spíše preferoval dřevovláknité desky. Těžištěm tvorby je svět lidí, existencialita a charaktery. Kvůli svému studiu dramatizace děje pracoval často v tématických okruzích, které pilně přepracovával v mnoha rovinách. Obraz je téměř doslovnou variací na menší dílo z roku 1989 rozšířenou o širší pohled na schodiště, k obdobnému tématu hovořících mladých lidí na schodech se František Ronovský vracel i v dalších následujících letech.