12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 220
BÍLÝ BŘEH
1990
tužka, pastelky, papír
Ve výřezu 69 x 99 cm (v x š)
sign. vpravo dole: M. Ressel 1990
Vyvolávací cena
Milan Ressel se ve svých kresbách ponořil do bádání nad lidskou existencí, jejím významem a další genezí. Hledal perspektivy vývoje, zkoumal dav i osamělou krajinu a hojně ilustroval časopisy a literaturu s vědecko-fantastickým zaměřením. Tvorba Milana Ressela tíhla i k určité nostalgii a etickému náboji minulosti. Krajinu vystavěnou člověkem mnohdy dával do protikladu krajině vystavěné přírodou. Nově rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.