Lot 234
René Hábl (1968 - 2021) ILUZE

2016
akryl, plátno
100 x 80 cm (v x š)
sign. verso: René Hábl/2016/Iluze

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

René Hábl redukoval viditelný svět do zjednodušených znaků a struktur. Kompozice se průběžně mění - zprvu se projasňují barvami, posléze se zklidní a barvy jsou konzervativnější a ladění minimalistické. Vytváří zvláštní fluidní svět, kde se figurace potkává s abstrakcí. René Hábl byl český malíř, grafik a pedagog. V letech 1983–1987 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, poté 1988–1994 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Jiřího Sopka, Františka Hodonského, Jana Kotíka a Miloše Šejna.