Lot 217
Adolf Born (1930 - 2016) BRUSLENÍ NA LEDĚ

80. léta 20. století
lept, papír
66 x 47,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: A Born

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   625 EUR

Bruslení na řece nebo na ledě patří mezi proslulá témata holanského malířství. Jedná se o oblíbenou žánrovou malbu, která často velmi věrně zachycuje širokou škálu postav, mnohdy i v komických situacích nebo při práci. V případě Adolfa Borna se však jedná o zcela novátorské pojetí s jeho vlastní dávkou humoru. Každá kompozice je působivý spektákl a vystupující postavy mají rozličné nálady a osobní charakteristiky. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.