Lot 235
Patrik Hábl (1975) ASIJSKÁ KRAJINA

2020
akryl, plátno
100 x 80 cm (v x š)
sign. verso: Patrik Hábl

Vyvolávací cena
85 000 CZK
   |   3 542 EUR

Obraz náleží ke svislým pásům krajin, vznikajících jako většina tvorby Patrika Hábla smělým experimentováním. Maluje na různé podklady, barvu nanáší válečkem, nechává stékat, vysychat na slunci nebo zamrzat. Experimentuje ale i v obsahové rovině. Jeho malba se stává zrcadlem ducha. Pokud mluví o krajině, přírodě, přirozenosti, vyjadřuje, že tyto fenomény zásadně překračují člověka svou trvalou přítomností a stálostí. Divákovi nabízí možnost pozorovat nezjevné nemateriální souvislosti, nechat promlouvat skryté. Patrik Hábl je současný český malíř pracující s obrazem i jeho prostorovým umístěním.