Lot 92
František Kaván (1866 - 1941) ZIMNÍ KRAJINA S ČERVÁNKY

Kolem 1920
olej, karton
13,5 x 20 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Kaván

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK
   |   3 125 EUR

Ztichlé zimní krajiny patří mezi ikonické náměty Františka Kavána. Málokterý motiv tak dobře rezonuje s jeho skromnou povahou a precizním vláčným rukopisem, který je jako stvořený pro sněhové závěje a jemné nuance atmosférických jevů. Na sklonku života s ubývajícími silami se zmenšovaly i formáty jeho prací, které jsou spíše komornější a intimnější.