Lot 196
Michal Ranný (1946 - 1981) OKNA

1967
fix, akvarel, papír
Ve výřezu 20 x 28,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR

Michal Ranný studoval v letech 1961-1965 na SUPŠ v Brně u prof. Jiřího Coufala, pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Františka Jiroudka a Jiřího Johna. Pro jeho krajiny je příznačný minimalistický kolorit a tvarová redukce.