Lot 166
Bohdan Kopecký (1928 - 2010) PODVEČER V KRAJINĚ

50. léta 20. století
olej, plátno
41 x 73 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: B Kopecký

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Bohdan Kopecký se věnoval realistickému zobrazování potemnělých průmyslových krajin a až později se jeho náměty začaly pročišťovat. Do popředí vystoupily kvetoucí rostliny a trávy a výběžky Českého středohoří. Obloze na horizontu dominují poslední paprsky slunečního svitu, nastupuje temně modrá noční obloha. Industriální charakter zvýrazňuje řeka se zářící ultramarínovou linkou a krajinu rámují stromy v popředí, které rezonují tvorbou Bohdana Kopeckého.