Lot 179
Jiří Bradáček (1922 - 1984) LEŽÍCÍ FIGURA

1960
patinovaná sádra
18,5 x 39 cm (v x š)
signováno a datováno dole: Bradáček 60

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Komorní plastika s motivem ležícího ženského aktu drženém ve vzduchu. Autor od roku 1967 působil jako docent na AVU, kde vedl ateliér užitého sochařství. Mezi jeho žáky patřili mj. Čestmír Suška, Magdalena Jetelová, Martin Zet nebo Michal Gabriel. Vytvořil řadu volných i dekorativních plastik pro severočeská města např. Děčín, Most, Teplice, Ústí nad Labem.