Lot 56
Bedřich Havránek (1821 - 1899) LOM

1871
akvarel, papír
25,5 x 35,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: F Havránek Ausig 1871

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK
   |   3 542 EUR

Bedřich Havránek byl mistrem v zobrazování přírodních složek - stromů, kamenů a skal. Krajinu si v ateliéru mnohdy upravoval do ideální podoby. V krajině ho upoutaly jednotlivosti, které rozpracoval až do detailního popisu s nádechem lyrického půvabu, pro který byl obdivován již ve své době. Postupem času se propracoval až na hranici popisného realismu. Od začátku sedmdesátých let Havránek přenesl svůj malířský zájem o zákoutí - z centra na okraj města, především na vltavský břeh mezi Bráníkem a Chuchlí. K dílu je vypracován znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.