Lot 170
Ludmila Jiřincová (1912 - 1994) PORTRÉT DÍVKY S KVĚTY

1950
tužka, akvarel, papír
Ve výřezu 24,5 x 17,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: 17.V. 1950 L. Jiřincová

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR
Dosažená cena
14 000 CZK
   |   583 EUR

Melancholické, malířsky senzitivně ztvárněné autorčino oblíbené téma dívek vychází z nálady konce 40. a 50. let. Středem tvorby u Ludmily Jiřincové byly především mladé ženy, vystupující jako symbol lidského údělu a manifestace jemné a citlivé lidské duše. Ludmila Jiřincová vystudovala školu malířskou, keramickou a krajinářskou. Věnovala se volné grafice, ilustracím, kreslenému filmu, exlibris, malířství, známkové a plakátové tvorbě. Ilustrovala okolo 360 knih.