Lot 257
František Hodonský (1945) KRAJINA U BEZDĚKOVA

2008
olej, plátno
110,5 x 80 cm (v x š)

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 292 EUR

Imaginativní krajinář František Hodonský mění tradiční krajinu v jakýsi tajemný účinek moci přírody. Kolorit je intuitivní a spontánní, barva robustní a vyzývavá. Raná tvorba Františka Hodonského, která vznikala ještě na střední výtvarné škole, osobitým způsobem reflektuje lidovou poetiku. Později následuje směřování ke krajině abstrahované do výstižných znaků a fauvisticky nespoutané barevnosti.