Lot 72
Jan Štursa (1880 - 1925) JUDITA

1909
papír, tuš, akvarel
Ve výřezu 23 x 21,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jan Štursa 1909

Vyvolávací cena
7 000 CZK
   |   292 EUR

Kresba Jana Štursy představuje starozákonní téma Judity rozmachující se ke stětí hlavy Holofernovy. V této studii je patrná snaha o přesvědčivé vystižení pohybu, založená na znalosti řeckého sochařství klasického období. Jan Štursa ponejprve studoval školu sochařsko – kamenickou v Hořicích a od roku 1899 docházel na pražskou Akademii.