Lot 195
Michal Ranný (1946 - 1981) ŽIDOVSKÝ HŘBITOV

1970
akvarel, papír
14 x 10,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: MR

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Michal Ranný studoval v letech 1961–1965 na SUPŠ v Brně u prof. Jiřího Coufala, pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Františka Jiroudka a Jiřího Johna. Počátky jeho malířské tvorby byly spojeny s krajinou Českomoravské vrchoviny, kam se neustále vracel a v jejímž okolí nalezl i židovský hřbitov v Třebíči.