Lot 130
Zdeněk Burian (1905 - 1981) DĚJINY TRAMPINGU

1939
Tužka, akvarel, papír
41,5 x 27,5 cm (v x š)
sign. vpravo uprostřed: Z. Burian

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK
   |   7 500 EUR

Ilustrace na přebal legendární publikace Boba Hurikána - Dějiny trampingu. Kniha je dobovým popisem přímého účastníka, uvádí některé lokality, kam předváleční trampové jezdili a věnuje se fenoménu jako takovému včetně trampských zásad a písní. Vynikající český malíř a kreslíř Zdeněk Burian si získal proslulost u nás i v zahraničí svými animovanými filmy a perfekcionisticky propracovanými, promyšlenými a invenčně pojatými ilustračními kresbami.