Lot 202
Kamil Lhoták (1912 - 1990) DÍVKA V ČERVENÉM KABÁTKU

1968
Barevná litografie, papír
68,5 x 50 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Kamil Lhoták 1968

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   417 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 083 EUR

Výrazná individualita Kamila Lhotáka, kterou promítal do svých grafik, spojuje hravost s poetičností a pečlivě promyšlenou barevností. Fragmenty reality, které Lhoták zachycuje, jsou snivé krátké záblesky jedinečné atmosféry. Dívka v červeném kabátku s uhrančivým nekompromisním pohledem femme fatale se stala ústředním motivem plakátu k poslední výstavě za života autora - roku 1989 v galerii Fronta.