Lot 141
Jiří Bradáček (1922 - 1984) RELIÉF ZAHRADA

1944
kolorovaná sádra
včetně autorské adjustace
40 x 60 cm (v x š)
signováno a datováno verso: Jiří Bradáček / 1944

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Jiří Bradáček vystudoval Státní keramickou školu v Praze v ateliéru Václava Vokálka. V roce 1939 byl přijat na Uměleckoprůmyslovou školu, kde studoval v letech 1939-1944 v ateliéru Karla Dvořáka. Bradáček ponejprve pracoval v duchcovské porcelánce Royal Dux, pro kterou navrhoval drobné plastiky. Byl zakladatelem severočeské skupiny Krok 57. V počátcích své tvorby byl Bradáček ovlivněn kubismem a sociálním civilismem Otty Gutfreunda a plastikami Emila Filly. Tuto inspiraci lze sledovat i v nabízené rané autorově plastice Zahrada se stylizovanými dvěma figurami připodobňující motiv Adama a Evy. Autorská adjustace.