Lot 124
Juraj Lauko (1894 - 1974) SPLAŠENÉ SPŘEŽENÍ

1936
olej, plátno
50,5 x 68,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Lauko

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Juraj Lauko patří zejména na Slovensku k tradičním součástem sbírek insitního umění. Vzpomínky, sny, každodennost a pohádky jsou zachycovány s jistou mírou neškoleného, však upřímného a čistého projevu bez podmaňovaní perspektivou s důrazem na příběhovost scény a její nejpodstatnější prvky.