Lot 143
Luděk Havelka (1908 - 1963) ŽENSKÝ AKT

40. léta 20. století
terakota
19 x 40 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Luděk Havelka byl český sochař. Studoval UMPRUM v Praze (1927-1930) a pražské AVU (1930-1935). V r. 1935 studoval jako stipendista italské vlády ve Florencii u prof. Graziosiho a Giuselliho.  Žil a pracoval ve Zlíně, učil na zlínské Škole umění a později na SUPŠ v Uherském Hradišti. Kromě plastiky se věnoval také tvorbě medailí.