Lot 172
Jiří Trnka (1912 - 1969) O SMOLÍČKOVI

1957
pastelka, akvarel, papír
27,5 x 20,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Trnka 1957

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK
   |   2 083 EUR

Přípravná kresba k ilustraci do knihy Františka Hrubína - Malý špalíček pohádek. Patří k pohádce O Smolíčkovi, kde ji doprovází příběh, jak Smolíček přiběhl k dědečku Mecháči a chtěl pro jelena zlaté parohy, které jelen shodil a styděl se bez nich tak, že nemohl ven.