Lot 39
EMPÍROVÝ LUSTR

Kolem 1812
zlacené a patinované dřevo, cín
82 cm (v), Průměr 90 cm

Vyvolávací cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 708 EUR

Elegantní mistrovsky zpracovaný osmiramenný empírový lustr je bohatě zdoben zlacenými decentními prvky: maskarony, vavřínovými věnci, akantovými listy. Lustr je držen celkem čtyřmi zlacenými cínovými řetězy ve florálním stylu. Již v době svého vzniku představoval lustr vrchol reprezentativního vybavení evropských šlechtických sídel. Kompletně restaurováno, nově elektrifikováno.