Lot 251
Lutobor Hlavsa (1924 - 2015) CHOVATELKA

1987
olej, plátno
60 x 40 cm (v x š)
sign. vlevo dole: L. Hlavsa 87

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 125 EUR

Lutobor Hlavsa byl soukromým žákem Františka Tichého přešel postupně od surrealistického vyjádření k magickému realismu. Leitmotivem jsou nejčastěji ženy ať už v krajinách snivých či každodenních. V 60. letech vystavoval v Berlíně.