Lot 93
Vlastimil Rada (1895 - 1962) NA BĚŽKÁCH

1924
olej, plátno
27,5 x 35 cm (v x š)
sign. vlevo dole: V Rada 1924

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
47 000 CZK
   |   1 958 EUR

Vlastimil Rada obohatil českou krajinomalbu o výjevy zimy na Železnobrodsku. Vesnické domky v zachmuřené zimní krajině, motivy s prostými příběhy lidí navazující na alšovskou tradici jsou hlavními znaky jeho tvorby. Je představitelem moderní národní tradice v české krajinomalbě v období mezi I. a II. světovou válkou. Stálou expozici má v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě.