Lot 134
Kamil Lhoták (1912 - 1990) AUTO A BICYKL

1937
papír, tuš, akvarel, papír
14 x 21 cm (v x š)
sign. vlevo dole: KL37

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK
   |   3 750 EUR

Stará vozidla, motorové tříkolky a další výdobytky technické revoluce byly častými tématy ve tvorbě Kamila Lhotáka. Miloval Julese Verna a jeho dobu, do nabízené kompozice se tak pochopitelně dostaly i krásné elegantní ženy s klobouky. Fascinace civilizací a moderním světem se prolíná celou Lhotákovou tvorbou, jak k tomu i sám dodává: „Mě vždycky zajímala krajina, ve které se spojuje příroda s civilizací, umělá krajina, do které zasahuje člověk. Je pro mě vzrušující právě to napětí, které vzniká mezi původností země a tím lidským dotekem, zvlášť dotekem člověk-technika."