Lot 36
Neznámý Autor ATLAS RAKOUSKÉHO CÍSAŘSTVÍ

1805
kožená vazba
59 x 41 x 3 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Německo-francouzský geografický atlas je tvořen čtyřiceti staře kolorovanými dvoulistovými mědirytinovými mapami o velikosti papíru 59 x 76 cm, seřazenými podle obsahu vpředu. Jde o detailní topografické mapy jednotlivých historických zemí a území Rakouského císařství. Tři mapy jsou věnovány Čechám a jedna Moravě. Mapy mají výškopis zobrazený kopečkovou metodou, jednoduché rámování, dvojjazyčné písmo v titulu a legendě, některé jsou značeny jmény autorů a rytců (K. J. Kipferling, I. K. Kindermann, K. Timlich), některé nesou datum 1803, 1804,1805. Akvarelová kolorace liniová i plošná je provedena decentními tóny. Zachovalý čistý exemplář se širokými okraji listů jen s ohnutými rohy knižního bloku. Celokožená flexibilní dobová odřená vazba na 6 pravých vazů se zašlým slepotiskovým rámcem po obou stranách.