Lot 183
Pravoslav Kotík (1889 - 1970) ABSTRAKCE

1960
olej, plátno
35,5 x 28 cm (v x š)
sign. vpravo dole: P Kotík 60

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

V Kotíkově tvorbě lze najít mnoho vrstev; od expresionismu a fauvismu v raných dílech, kubismus a neoklasicismus z let dvacátých, až po dotek surrealismu v letech padesátých. V 60. letech všechny tyto tendence krystalizují do nespoutané abstrakce s výrazně fauvistickou barevnou paletou. Libuje si v nanášení hustých pastózních tónů a tvrdých černých kontur.