Lot 47
UNIKÁTNÍ STŘÍBRNÁ SOUPRAVA
90. léta 19. století
Stříbro, kost
| 7 200 EUR
Souprava čtyř konviček: na čaj, kávu, čokoládu a mléko. Největší konvice se spodním podstavcem na ohřev čaje je opatřena kostěným držadlem. Bohatě zdobené konvice byly určeny pro ruský trh, což dokládá i ruské přepuncování, a jsou dekorovány putti a lasturami. Vyrobeno firmou Hauptmann, která byla dvorním dodavatelem monarchie. Celkový neobyčejně propracovaný design s členitými schránkami mořských ostranek a putti, kteří si hrají a poletují okolo celého objektu svědčí o exkluzivitě tohoto stříbrného servisu, který pravděpodobně v domácnosti svých majitelů měl působit na přítomné hosty velmi impozantním dojmem. Značeno puncem ve tvaru hlavy Diany a 80 zolotniků. Rozměry: Konev s podstavcem na ohřev 47 x 26, konvička I. 26 cm, menší konvička II. 18 cm, mléčenka 13 cm. Váha: 5,4 kg