60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 190
OBJEKT
80. léta 20. století
Dřevo, papír, cement
59 x 52,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Volná tvorba Alvy Hajna je charakteristická svojí překypující energií, mnohdy drsnou, která mění ušlechtilý materiál v anarchii a chaos a fádní materiály jako je beton a asfaltový papír v dekorativní struktury. Předložený objekt patří k jeho volné tvorbě a není svázán komerční zakázkou, která podléhala přání zákazníka. Jeho vrstevníkci takovým zakázkám říkali "chlebovky". V testování, co papír ještě snese je Alva Hajn konceptuální a hravý. Objekt připomíná znázornění principu jin a jang - v jejich mnohovrstevnaté a s autorem silně svázané podobě.